Zpět na kategorii: Trezory na vybavení bytu a chaty

Ohnivzdorné


Stupeň ochrany obsahu před vlivem požáru, na kolik je obsah chráněn před požárem.

Související kategorie:

Sice trezor chrání obsah především před fyzickou krádeží, často obsahuje předměty, které je dobré chránit i před jinými živly například požárem. Existuje několik norem pro požární odolnost skladovacích prostor. Míra ochrany se liší podle toho, jako dobu zabrání trezor požáru o určité teplotě, zahřát vnitřní prostot nad stanovenou teplotu. Teplota požáru se bere podle typické teploty požáru prostředí, ve kterém se trezor nachází, požadovaná horní mez pro teplotu vnitřku se stanovuje podle předpokládaného obsahu. Tím může být papír, datové, nosiče, munice a jiné látky.

V praxi je určitá odolnost proti požáru dostačující, protože se nedá předpokládat, že by objekt hořel delší dobu. Není v něm dost hořlavého materiálu a hasiči by mezitím dostali oheň pod kontrolu.

Odolností proti požáru se zabývají normy EN 14470-1, CSN EN 15659, EN 1047-1, americká norma UL 72...

Související články

Další články
 • Trezory na vybavení bytu a chaty

  Trezor na vybavení domácnosti, chaty, dílny

  Většina lidí nesprávně vnímá trezor jako něco co je v bankách a do čeho se dává pouze vysoká hotovost a zlato. Další nesprávnou představou je, že předměty, co se prodávají v hobby marketech jako různé plechové sejfy, poskytují dostatečnou ochranu pro daný účel.

  670
  Expert

  Václav Brnka

  11:59 30.06.2017