300

Lukáš Neterda

jednatel PORTÁL kvalt.cz s.r.o.

300
Administrátorský profil

Jednatel a zakladatel serveru kvalt.cz.

Pro hodnocení kvality potravin budeme přejímat části textů a hodnocení ze stránky Chris Kresser, M.S. Chris Kresser, M.S., L.Ac je celosvětově uznávaným lídrem v oblasti zdraví, Paleo výživy a funkční a integrační medicíny. Je autorem bestselleru podle New York Times, vašeho osobního kódu Paleo (publikovaného v brožované podobě v prosinci 2014 jako The Paleo Cure).

V ČR se bohužel nepodařilo najít odborníky stejně komplexně pokrývající oblast výživy, včetně bohatého odkazového aparátu na nejnovější studie a aktualizace dle nejnovějších poznatků.


Číst více

Expert na

Články od experta

 • Olivové oleje

  Extra virgin olivový olej, co to znamená

  Označení extra virgin olivový olej je příliš benevolentní. Sleduje sice správné ukazatele, ale nastavuje hodnoty příliš benevolentně. Je to patrně výsledek tlaku velkých výrobců, aby mohli jako extra virgin prodávat skoro cokoliv.
  300
  Expert

  Lukáš Neterda

  22:54 14.08.2016
 • Olivové oleje

  Olivové oleje (virgin a extra virgin), výběr.

  Extra virgin olivový olej je sice vysoce kvalitní potravina, ale rozdíly v kvalitě jsou tak obrovské, že koupit kvalitu, bez rešerše internetu je loterie. V tomto oboru působí velké firmy, které míchají oleje různých původů a kvalit. Mají ale značku, marketing a logistiku takže jsou v sítích obchodů. Kdo naopak často živoří jsou pěstitelé, kteří dbají na kvalitu nicméně ceny jim ničí tyto koncerny. Tratí zákazník, který dostává nepříliš kvalitní produkt.
  300
  Expert

  Lukáš Neterda

  23:30 01.08.2016
 • Respirátory

  Jak vybírat respirátor

  Jak a kdy používat respirátory proti prachu? Pokud budeme provádět intenzivní pohyb v málo zamořeném prostředí, preferujeme malý dýchací odpor, jinak preferujeme vysokou filtrační účinnost. Klasifikace FFP1 snižuje množství vdechovaných částic na 20procent FFP2 na 5 procent a FFP3 na 2 a méně procent.
  300
  Expert

  Lukáš Neterda

  10:30 20.07.2016
 • Sluneční brýle

  Sluneční brýle, zákulisí monopolu

  Prakticky všechny známější značky slunečních brýlí vyrábí jedna málo známá firma (Luxottica). Navíc ovládá více či méně vertikálu prodeje. Ve spotřebitelích tak vzniká iluze, že si mohou koupit buď kvalitní brýle za řádově tisíce korun, nebo nejistý produkt z tržnice (internetu). Realita je ale taková, že za řádově stokoruny jsou k dostání produkty, které funkčně rádoby luxusní brýle předčí. Za řádově více produkty splňující náročné vojenské normy.
  300
  Expert

  Lukáš Neterda

  22:05 05.07.2016
 • Sluneční brýle

  Sluneční brýle, co jsou a k čemu

  Sluneční brýle mají pouze omezený okruh smysluplného užití, kupují se extrémně předražené značky a neexistuje povědomí jaké parametry mají splňovat, v lepším případě se ví pouze o UV filtraci. Přitom existují jasně definované normy a kvalitní i cenově dostupné produkty, které je splňují.
  300
  Expert

  Lukáš Neterda

  20:48 05.07.2016
 • Respirátory

  Funkce respirátorů a roušek proti pevným částicím

  Existuje řada situací a míst, kde se vyskytuje zvýšená koncentrace prachových částic proti kterým je dobré se nějak chránit. Jedná se o prach ve městě, zejména z intenzivní dopravy a průmyslové činnosti, aerosoly pesticidů z postřiků polí, parků a železničních svršků, viry a bakterie, prach způsobený pracovní činností spalovacími procesy...
  300
  Expert

  Lukáš Neterda

  23:17 15.05.2016