200

Lukáš Neterda

jednatel PORTÁL kvalt.cz s.r.o.

200
Jednatel a zakladatel a iniciátor myšlenky portálu kvalt.cz. Mezi oblasti zájmu patří "life science" a informatika, v současné době je mimo kvalt.cz partnerem v nanotechnologické firmě respilon.com

Podměty pro vznik portálu Kvalt.cz byla snaha strukturovat informace o kvalitě výrobků, které byly jinak roztroušené po internetu a umožnit jejich srovnání.

Chceme se soustředit na reálné, relevantní a objektivně užitečné produkty pro denní život.

S kvalitou je nerozlučně spjata problematika biomedicíny. To je obor, který se v zahraničí rozvíjí tak rychle, že je nutné čerpat přímo z originálních zdrojů. Mezi dobré rozcestníky patří blog Joshe Mitteldorfa , různí lidé co sledují oblasti anti-agingu , Rhonda Patrick , nebo zajímavé videokurzy. Dále se budeme odkazovat na stránky nadace Weston A. Prince, a jiné zajímavé světové odborníky.


Číst více

Expert na

Články od experta

 • Zdraví fitnes

  Vitamin D, chřipka a koronavirus

  Všichni známe klasické přísloví „Kam nechodí slunce tam chodí lékař“ a tento článek objasní důvod. Klasické chápání chřipky jako přenosné nemoci způsobené virem je nejspíše nesprávné, nižší odolnost vůči viru (i koronaviru) je jen projev (většinou sezónního) nedostatku vitaminu D. Za zmínku stojí, že i jiné virové a bakteriální nemoci, jsou výrazně zhoršeny nedostatkem vitaminu D.
  200
  Expert

  Lukáš Neterda

  14:22 04.05.2020
 • Zdraví fitnes

  Horméza, hormetický efekt, co tě nezabije to tě posílí

  Jak jsme si už popsali v článku o stárnutí, rozhodující je pro tělo signalizace nikoliv přímý efekt akcí. V článku o stárnutí jsme zmínili případ cvičení, kalorické restrikce a chladu. Celá řada impulsů, které jsou v přílišné dávce negativní, fungují v malé jako důležitý pozitivní signál, Společný název pro tento efekt je hormetický efekt, horméza.
  200
  Expert

  Lukáš Neterda

  16:05 02.07.2018
 • Anti-Aging

  Proč existuje stárnutí? Demografická teorie stárnutí

  Stárnutí a anti-aging je fenomén který, hýbe odpradávna společností. Přesto věda nedokázala přijít s vysvětlující teorií . Skutečnost je taková, že u lidí dochází procesy stárnutí k cílené autodestrukci, nikoliv k opotřebení nebo vysílení. V principu stejné autodestrukci jako u jiných živočišných druhů, ze stejných tj. demografických důvodů.
  200
  Expert

  Lukáš Neterda

  15:51 17.06.2018
 • Zdraví fitnes

  Jak chápat základy biologie a medicíny pro hodnocení kvality

  Pro hodnocení kvality je určitý model biomedicínského sebepoznání nutný, neboť kvalita je vztažena k osobě konzumenta. Zde vám přinášíme obecnou teorii biologie a medicíny, která se krystalizuje z nejnovějších výzkumů, ale paradoxně i prastarých pozorování. Cílem je vytvořit ucelený výklad, který by dával smysl, přiměřeně vystihuje realitu a pomáhá vysvětlit biologické jevy a jejich příčinné souvislosti a praktické důsledky. Korektní chápání evoluce je pro orientaci v biologie a zdraví nepostradatelné. Tento fakt vystihuje citát „Nic v biologii/medicině nedává smysl, pouze ve světle evoluce“.
  200
  Expert

  Lukáš Neterda

  22:58 25.05.2018
 • Červená vína

  Zdravotní přínosy vína převažují nad riziky

  Je víno zdravé nebo zdraví ohrožuje? V prvním článku jsme ukázali jak aditiva a komercionalizace udělali z běžně dostupného vína nezdravou průmyslovou potravinu. Nyní se podíváme na to, čím je tradiční víno zdravé a co říkají různé studie.
  200
  Expert

  Lukáš Neterda

  23:23 10.01.2018